úklidové a čistící služby Mladá Boleslav

+420 721 100 242

info@uklidtyna.cz

Extrakční čištění koberců a čalounění

Koberce a čalounění čistíme v domásnostech i v kancelářích.

Extrakčním čištěním koberců a čalounění odstraníme skvrny, prach,zašlapané nečistoty a pachy nejen z povrchu, ale i z hloubky čištěné textilie. Dochází k oživení barev, ale i k odstranění nepříjemných roztočů.Jedná se o technologii nástřiku vody s čistícím přípravkem a následné odsátí nečistot. 

Účinnost čištění extrakční metodou je výrazně vyšší než u mechanického či ručního čištění. Při takovém čištění se dostane velké množství tekutiny spolu s nečistotou do hlubších vrstev tkaniny,která dlouho schne a může se vytvářet plíseň,tvoří se bakterie atd.

Extrakční čištění koberců a čalouněného nábytku je nejvhodnější metoda, která nečistotu i roztoče skutečně odstraní, je šetrná ke koberci a nábytku a vše je poměrně rychle suché.

Postup : 

Nejdříve čištěný povrch důkladně vysajeme, abychom jej zbavili nečistot.Pokud je třeba aplikujeme speciální čisticí přípravek na více znečištěná místa. Teprve potom provádíme samotné extrakční čištění, kdy je koberec napuštěn čisticím prostředkem a nakonec je z koberce odsáta veškerá přebytečná voda, včetně prachu a všech nečistot. Tento proces opakujeme několikrát dle zašpinění čištěných míst.

K čištění koberců a čalounění používáme přistroje zn. Kärcher a Bosch ,které jsou velmi kvalitní a oblíbené.Používáme výhradně prostředky značky Kärcher řady RMxxx a  Bosh aquaWash clean.